Od narodzin pierwszego w Polsce dziecka z zapłodnienia pozaustrojowego minęło już 35 lat.
Jednak jak się okazuje samo in vitro wywołuje emocje. Gdyby to były emocje związane z cudem narodzin byłoby to absolutnie zrozumiałe.
Jednak one bywają inne i w naszej ocenie zupełnie niepotrzebne. Procedura in vitro pozwala zrealizować największe marzenie pary młodych ludzi o tym by zostać rodzicami. Świat, który nie realizuje marzeń nie powinien istnieć.
Naszym celem jest wprowadzanie ogólnopolskiego bezpłatnego programu in vitro, dającego szansę na rodzicielstwo.
W ostatnich latach polskie państwo w tym zakresie zastępowały często samorządy, tak dalej być nie powinno.
Deklarujemy wsparcie dla idei in vitro bo piękno które się z nią wiąże jest wyjątkowe.
Wprowadzimy ogólnopolski program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego.
W obliczu rosnącego wyzwania demograficznego w Polsce, każda szansa na zwiększenie liczby narodzin musi zostać wykorzystania.
W ramach programu zapewniona zostanie bezpłatna pomoc medyczna dla par, które nie mogą mieć dzieci w naturalny sposób. Program ten będzie obejmował kompleksowe leczenie w ramach procesu zapłodnienia pozaustrojowego, w tym badania diagnostyczne, wizyty u specjalistów, procedury medyczne oraz leki.
Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie programu, potrzebne będzie wyznaczanie limitów leczenia i organizowanie naboru, zgodnie z zasadą równego dostępu. Ważne jest również zapewnienie opieki medycznej i psychologicznej dla pacjentów, którzy korzystają z programu.