Foto2

Wspieramy kobiety!

Dziś prezes Kaczyński postanowił przykryć nieudolność rządów Zjednoczonej Prawicy! Rękami Julii Przyłębskiej wyprowadził na ulicę Polki i Polaków! Sama publikacja wyroku nie jest jeszcze prawem ale prowadzi do protestów. A pewnie taki jest plan nieudolnych rządów! Co tym razem chcą przykryć? Kolejny nieudolny narodowy program? chaos szczepionkowy? Bunt przedsiębiorców? A może jutrzejsze wystąpienie premiera dotyczące obostrzeń? Takimi ruchami kreuje się bunt i sprzeciw społeczny. Tylko teoretycznie niepotrzebny obecnej władzy! Ale to może być (i oby był) początek końca Zjednoczonej Prawicy! Tym razem protesty mogą wymknąć się spod kontroli PiSowi. Dużo też zależy od opozycji parlamentarnej! Tylko ta opozycja musi działać! I nie mówimy o lansowaniu się na protestach organizowanych społecznie, a o działaniach w Sejmie! Potrzebne są konkretne projekty, które nawet przy wprowadzeniu tego barbarzyńskiego prawa będą umożliwiały kobietom wybór! To jest wasza rola! Choćby projekt depenalizacji zabiegów aborcyjnych! Tylko kto się ma tym zająć? Łatwiej jest się pokazać na marszach organizowanych przez obywateli i tam się lansować, niż przygotować nowe prawo! Szczególnie, jak się nie potrafi takiego prawa zawrzeć nawet w manifeście ideologicznym! Jeśli Koalicja Obywatelska boi się napisać, że jest za rozdziałem Państwa od Kościoła, że jest za możliwością wyboru dla kobiet, to jak ma podjąć walkę o te wartości? Co zrobiono w tej sprawie przez czas kiedy protesty społeczne ucichły? Nic!
Nowa Demokracja raz jeszcze stanowczo potępia wyrok pseudo trybunału Julii Przyłębskiej, odbierający kobietom prawo do usunięcia ciąży szczególnie w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu.

Wyrok ten uważamy za kolejny przykład skandalicznego ograniczania podstawowych praw obywatelskich w wykonaniu rządu Prawa i Sprawiedliwości i powiązanych tą partią środowisk.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości w cyniczny sposób postanowił rozpocząć spór o aborcję aby odwrócić uwagę od własnej nieudolności w walce z pandemią Covid19. Posłużył się w tym celu nielegalnie wybranym i skrajnie upolitycznionym trybunałem zwanym Konstytucyjnym.

Uważamy ten wyrok za nielegalny! W całej rozciągłości wspieramy prawo kobiet do decyzji w sprawie usunięcia ciąży, szczególnie w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu.

Działania nielegalnego, upolitycznionego trybunału Julii Przyłębskiej, uważamy zaś za naruszające elementarne standardy demokracji.

Nowa Demokracja popiera prawo kobiet do legalnej aborcji. Sprzeciwiamy się wykorzystywaniu sporu o aborcję do budowania nowych podziałów i sporów społecznych. Budzi to nasz szczególny sprzeciw kiedy odbywa się to w okresie wyjątkowo trudnym dla wszystkich obywateli. W okresie, który w sposób szczególny wymaga budowania jedności i społecznego solidaryzmu.

Wzywamy wszystkie siły opozycyjne do zdecydowanego sprzeciwu i wspólnych działań, które pozwolą odsunąć od władzy odpowiedzialnych za ten bezprecedensowy kryzys polskiej demokracji i naruszenie elementarnych praw obywatelskich. Wzywamy do pracy a nie lansu na sprzeciwie społecznym!

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Scroll to Top
Przewiń do góry