2022 11 14 166843504910

Warunki kapitulacji Rosji

Od kilku dni krąży po sieci informacja o rzekomych warunkach kapitulacji, które wystosował i przekazał Zachód putlerowi. Należy założyć, że jest to fakenews, bo gdyby byłaby to prawda, to autor tego dokumentu musiałby być niepoczytalny.

Pozostawienie Krymu Rosji jest niedopuszczalne.

Wielokrotnie publikowaliśmy nasze propozycje związane z kwestią zakończenia wojny i demilitaryzacji Rosji. A że kropla drąży skałę, to po raz kolejny przypomnimy, co należy zrobić, aby zakończyć zagrożenie, które niesie za sobą Rosja, duch rosyjski, rosyjski faszyzm bądź rusizm.

Szczyt G20, który właśnie się rozpoczął, jest doskonałą okazją, aby publicznie i poważnie porozmawiać o zakończeniu wojny na Ukrainie.

Warunek I

Opuszczenie przez Rosję wszystkich terenów okupowanych, nie tylko tych obecnie okupowanych na Ukrainie, ale również historycznie, w  tym: Karelii w całości, Prus Wschodnich, Wysp Kurylskich, Abchazji, Osetii, Donbasu, Obwodu Ługańskiego i Krymu.

Warunek II

Całkowita denuklearyzacja Rosji, poprzez oddanie wszystkich typów broni jądrowej i jej nośników międzynarodowym siłom.

Warunek III

Wypłata wszystkim krajom poszkodowanym historycznie przez Rosję, w tym Polsce, Czechom, Niemcom, Ukrainie,  itd., reparacji za szkody i lata okupacji. Reparacje będą wypłacane krajom w formie przekazania surowców naturalnych przez kolejne 25-50 lat, według potrzeb.

Warunek IV

Przeprowadzenie referendów niepodległościowych na nierosyjskich etnicznie terenach po wcześniejszej pacyfikacji i derusyfikacji tych terenów. Na przykład: w Czeczenii, Dagestanie, itp.

Warunek V

Uniemożliwienie posiadania floty bałtyckiej przy jednoczesnym umożliwieniu funkcjonowania portu w Sankt Petersburgu na zasadach wolnego miasta.

Warunek VI

Uniemożliwienie wykorzystania floty rosyjskiej na Morzu Czarnym przy jednoczesnym umożliwieniu funkcjonowania portu w Rostowie na zasadach wolnego miasta.

Warunek VII

Postawienie wszystkich rosyjskich zbrodniarzy wojennych przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym z siedzibą w Kijowie. Stworzenie nadrzędności sądów i trybunałów europejskich nad sądownictwem rosyjskim, a międzynarodowe sądy do spraw Rosji będą mieć siedzibę w Warszawie. Sądy rosyjskie będą mogły sądzić tylko i wyłącznie obywateli Rosji a ich ostatnią instancją odwoławczą będzie trybunał w Warszawie.

Warunek VIII

Międzynarodowe rozliczenia bankowe między Rosją a resztą świata będą musiały przechodzić przez Centrum Rozliczeń z Rosją z siedzibą w Kijowie.

Warunek IX

W Moskwie zostanie utworzone Międzynarodowe Centrum Medialne, w którym główne programy informacyjne będą zależne od sześciu największych agencji zachodnich. Dotyczy wszystkich typów mediów.

Warunek X

System edukacyjny w Rosji ma być pod kontrolą międzynarodowych instytucji branżowych.

Warunek XI

Rosyjscy sędziowie sportowi będą mogli powrócić na areny międzynarodowych imprez sportowych minimum po 15 latach od spełnienia wszystkich powyższych warunków przez Rosję.

Rosyjscy sportowcy będą mogli powrócić na areny międzynarodowych imprez sportowych minimum po 5 latach od spełnienia wszystkich powyższych warunków przez Rosję.

 

 

foto: twitter.com/g20org

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Scroll to Top
Przewiń do góry