Stanowisko zarządu krajowego Nowej Demokracji ws. wyroku Trybunału Konstytucyjnego ograniczające prawa kobiet.

TK kobiety

Zarząd Krajowy Nowej Demokracji stanowczo potępia wyrok Trybunału Konstytucyjnego odbierający kobietom prawo do usunięcia ciąży w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu.

Wyrok ten uważamy za kolejny przykład skandalicznego ograniczania podstawowych praw obywatelskich w wykonaniu rządu Prawa i Sprawiedliwości i powiązanych tą partią środowisk.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości w cyniczny sposób postanowił rozpocząć spór o aborcję aby odwrócić uwagę od własnej nieudolności w walce z pandemią Covid19. Posłużył się w tym celu nielegalnie wybranym i skrajnie upolitycznionym Trybunałem Konstytucyjnym.

W związku z powyższym zarząd Nowej Demokracji uważa wyrok Trybunału Konstytucyjnego za nielegalny i wzywa do jego bojkotu. W całej rozciągłości wspieramy prawo kobiet do decyzji w sprawie usunięcia ciąży w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu.

Działania nielegalnego, upolitycznionego Trybunału Konstytucyjnego uważamy zaś za naruszające elementarne standardy demokracji.

Nowa Demokracja popiera prawo kobiet do legalnej aborcji którą gwarantował im ciężko wypracowany kompromis aborcyjny. Sprzeciwiamy się wykorzystywaniu sporu o aborcję do budowania nowych podziałów i sporów społecznych. Budzi to nasz szczególny sprzeciw kiedy odbywa się to w okresie wyjątkowo trudnym dla wszystkich obywateli. W okresie, który w sposób szczególny wymaga budowania jedności i społecznego solidaryzmu.

Wzywamy wszystkie siły opozycyjne do zdecydowanego sprzeciwu i wspólnych działań, które pozwolą odsunąć od władzy odpowiedzialnych za ten bezprecedensowy kryzys polskiej demokracji i naruszenie elementarnych praw obywatelskich.

/-/ Zarząd Krajowy NOWEJ DEMOKRACJI

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Scroll to Top
Przewiń do góry