Stanowisko Nowej Demokracji w sprawie weta budżetu UE zapowiadanego przez Premiera Morawieckiego.

nie dla weta

Stanowisko Nowej Demokracji w sprawie weta budżetu UE zapowiadanego przez Premiera Morawieckiego.

Pohukiwanie i straszenie wetem przystoi osobom poważnym i rozumiejącym cel swojego działania. Niestety Premier Mateusz Morawiecki nie jest taką osobą. Nie chodzi tylko o fakt, że jego faktycznym przełożonym jest wicepremier Jarosław Kaczyński (sytuacja kuriozalna i budząca rozbawienie na całym świecie) ale też o to, że to właśnie Premier Morawiecki ratyfikował na lipcowym szczycie UE powiązanie środków unijnych z zasadą praworządności.

Jak wynika z treści jego listów kierowanych do instytucji unijnych i nagłaśnianych w mediach, mamy pewność, że nie rozumie on powagi sytuacji ani Polskiej racji stanu. Morawiecki powtarza ciągle, że nie zmienia się reguł w trakcie gry. To prawda ale dlaczego rządy PiSu zmieniły reguły gry, łamiąc wielokrotnie Konstytucję i naginając reguły prawne? A co z tego wynika, dziś obawia się konsekwencji powiązania budżetu z zasadami praworządności. Jednocześnie ustami ministra Ziobry i jego akolitów, oszukuje Polaków zmyślonymi historyjkami, które mają potwierdzać słuszność weta.

Budżet UE na lata 2021-2027 jest efektem szerokiego kompromisu. Kompromisu bardzo ryzykownego, bo mamy czas przed wielkim kryzysem gospodarczym, który może na długo zmrozić gospodarki europejskie. W czerwcu 2020r. sam Morawiecki mówił, że budżet ten jest bardzo korzystny dla Polaków. Wetując go możemy tylko stracić. Możemy stracić wszystko i znaleźć się poza Unią albo pozostać na jej marginesie. Polska zamiast wykorzystać szansę po Brexicie i zająć miejsce Wielkiej Brytanii przy unijnym stole, po pięciu latach rządu PiS, nie jest już nawet przystawką. Jesteśmy nic nieznaczącym dopiskiem w karcie dań.

Dlatego wzywamy premiera Morawieckiego aby przynajmniej raz w swojej karierze politycznej zachował się poważnie i nie wetował dalszego rozwoju Polski.

Panie premierze, to my Polacy wstydzimy się od 5 lat za was rządzących i z niecierpliwością czekamy aż wasza „błazenada” dobiegnie końca. Mamy nadzieję , że będziemy mieli szansę odrobić zmarnowany czas i szanse!

Nowa Demokracja chce praworządnej Polski, która będzie miała silną pozycję w Unii Europejskiej. Dlatego sprzeciwiamy się zarówno destrukcji państwa prawa przez polityków Zjednoczonej Prawicy jak i marginalizacji Polski w Unii Europejskiej.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Scroll to Top
Przewiń do góry