Strona www 01.07.

„Skradziony” pomysł

Dzisiaj w mediach pojawił się wywiad z prezydentem Zełenskim, w którym Prezydent Ukrainy ujawnia, w jaki sposób zakończyć wojnę z Rosją.

Informacje te są bliźniaczo podobne do naszych wcześniejszych publikacji w tej materii.

Jak szybko i skutecznie zakończyć wojnę? – link do wpisu

Jesteśmy z jednej strony dumni, że promowane są nasze pomysły. Jednocześnie ubolewamy, że doradcy prezydenta nie doczytali naszego wpisu do końca i wybrali tylko część z proponowanych przez nas rozwiązań.

Oto pełna wersja:

  1. Rosję uznaje się jako państwo terrorystyczne.
  2. Publicznie informuje się, że Rosja może przestać być państwem terrorystycznym tylko i wyłącznie gdy bezwarunkowo opuści tereny okupowane, w tym: Karelię, Prusy Wschodnie, Wyspy Kurylskie, Abchazję, Osetię i tereny Ukrainy łącznie z Krymem. A także wypłaci należne reparacje wojenne.
  3. Do tego czasu wszelkie granice z Rosją powinny być zamknięte a wymiana towarowa powinna być obłożona 30% cłem eksportowym na wsparcie działań militarnych Ukrainy.
  4. Dodatkowo jakiekolwiek surowce sprzedawane przez Rosję powinny mieć ceny zryczałtowane. Na przykład: baryłka ropy – 12$, 1000 m3 gazu – 30$.
  5. Obywatele Federacji Rosyjskiej urodzeni lub zameldowani na terenach okupowanych będą mieli bezwzględny dożywotni zakaz wjazdu na tereny państw demokratycznych, UE i USA. Ta reguła dotyczyć ma również urzędników, obywateli Federacji Rosyjskiej, którzy odbywali służbę wojskową na terenach okupowanych, i tych którzy posiadają nieruchomości na terenach okupowanych. Inni obywatele rosyjscy będą mogli ubiegać się o wizy, jednak po spełnieniu odpowiednich warunków. We wniosku wizowym będą musieli własnoręcznie odpowiedzieć na hasło: Slava Ukrajini – Gierojom slava. Dodatkowo będą musieli oświadczyć, że nie należą i nie należeli w przeszłości do przestępczej organizacji terrorystycznej Jedna Rosja lub do partii komunistycznej. Nie mogą również mieć tatuaży z symbolem „z” ani innych elementów promujących ten symbol.
  6. Kraje, które nie zastosują się do tych reguł, utracą uprzywilejowanie w zasadach handlu z krajami demokratycznymi.
  7. Tereny exklawy Federacji Rosyjskiej – Prusy Wschodnie (Kaliningrad) i Nadniestrze – całkowita blokada komunikacyjna.

 

Człowiek urodzony lub związany z terenami okupowanymi przez Federację Rosyjską będzie się mógł zastanowić, co mu się bardziej opłaca. Czy zrzucić jarzmo państwa faszystowskiego i być obywatelem świata, czy nie mieć możliwości podróżowania poza granice Federacji Rosyjskiej.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Scroll to Top
Przewiń do góry