Foto5

„PODATEK+ czyli jak WŁADZA TOTALNA dba o siebie!”

„PODATEK+ czyli jak WŁADZA TOTALNA dba o siebie!” – część 2.


Dziś kontynuujemy temat podatków, którego pierwszą część możecie zobaczyć tu:
https://nowademokracja.org/podatek-czyli-jak-wladza…/
Zacznijmy jednak faktu, że przedstawione przez nas założenia dotyczace inflacji, o których możecie przeczytać tu:
https://nowademokracja.org/pis-szykuje-nam-kolejny-rok…/ sprawdziły się w 100%.
Jest to pewne potwierdzenie kompetencji specjalistów Nowej Demokracji TAK w sprawie finansów.
Niestety nie może nas to cieszyć, ponieważ wzrost inflacji jaki przewidywaliśmy ma bardzo negatywny wpływ na portfele obywateli.
Tematem przewodnim ostatnich dni jest oczywiście kwestia „Polskiego Ładu”. W tym temacie zamieściliśmy naszą opinię tu: https://nowademokracja.org/polski-uklad-pis/
Krótko nawiązując jednak do tamtego wpisu, jasno trzeba stwierdzić, że pójście przez władzę totalną w stronę redystrybucji pieniędzy, zamiast w kierunku rozwoju gospodarki odbije się jeszcze mocniej na naszych finansach. I nie dajmy sobie wmówić, że wprowadzenie kwoty wolnej od podatku coś zmieni.
Niestety, władza totalna prawicy nie ma żadnego pomysłu na naprawę i rozwój gospodarki po pandemii. Propozycje socjalne bezpardonowo przysłoniły brak wizji rozwoju kraju. Czas wzrostu gospodarczego oraz profitów płynących z naszego przystąpienia do Unii Europejskiej został zmarnowany przez ostatnie lata. Jesteśmy być może w okresie schyłku pandemii w czasie, której mocno ucierpieli obywatele. Wielu straciło zdrowie na okres długotrwały lub stały. Na Covid19 zmarło ponad 70 tys. naszych rodaków. To wszystko pokazuje ogrom tragedii. Jednak musimy również wskazać inny aspekt pandemii. To oczywiście gospodarka. Gospodarka, która również mocno ucierpiała w okresie ostatniego roku. Władza totalna nie robi nic żeby to zmienić. Brak jest jakiegokolwiek pomysłu. W zamian rząd oferuje nam nowe podatki i ograniczenie w odpisach podatkowych, licząc jednocześnie na euro miliony z Funduszu Odbudowy i argumentując np.
9 procentową składkę zdrowotną, koniecznością naprawy ochrony zdrowia i wzrostu wynagrodzeń w tym sektorze. Pomijamy już kwestię tego, że ogromny procent pracujących w szeroko rozumianym sektorze zdrowia, to osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Czyli przedsiębiorcy, w których najmocniej uderzy ten zapis. Jednocześnie jesteśmy przekonani, że z tych 9% składki, do ochrony zdrowia nie trafi więcej niż 3% wpływów (a i tak jesteśmy pewnie zbyt dużymi optymistami). Polityka redystrybucji pieniądza, nastawiona na konsumpcjonizm, nie może w dłuższym czasie przynieść korzyści gospodarczych i naraża obywateli na straty, choćby
te inflacyjne. Oczywiście możecie nam zarzucić, że wsparcie obywateli przez np. zwiększenie kwoty wolnej od podatku czy zwolnienie z obowiązku podatkowego emerytów ma również w swoim programie Nowa Demokracja TAK. Jednak w naszym programie wskazujemy progresywność tych zapisów, oraz wkład w rozwój gospodarczy mający na celu wypracowanie środków na ten cel. Natomiast rząd totalnej władzy liczy tylko na Fundusz Odbudowy Unii Europejskiej i nakładanie nowych obowiązków fiskalnych na osoby prowadzące działalność gospodarczą, ale też na osoby pracujące na etatach. Czyli najprościej rzecz ujmując nakłada się nowe podatki (często dla niepoznaki nazywane opłatami, funduszami, itp.), jednocześnie mydląc oczy wsparciem najuboższych. Zadajmy sobie proste pytanie – ile mogliśmy odłożyć lub kupić za 500+ w momencie jego wprowadzenia, a ile dziś? To niestety jest wynik inflacji i wzrostu cen. Jako Nowa Demokracja TAK, uważamy, ze środki z Funduszu Odbudowy, można wykorzystać zupełnie inaczej. Dziś, po okresie pandemii, jest najlepszy czas na obniżenie podatków: CIT, PIT i VAT, co pozwoli na szybszy rozwój i odbudowę gospodarki. Będzie mieć też wpływ na zasobność portfeli obywateli. Potrzebujemy inwestycji w nowe technologie, badania nad rozwojem eko-energetyki, stworzenie tzw. „Kapitału Narodowego”, wprowadzenie ulg podatkowych (w tym kwoty wolnej od podatku). Ktoś zapyta – a co z ochroną zdrowia, która ma być jednym z głównych beneficjentów tzw. „polskiego ładu”? Wzrost funduszy przekazywanych na zdrowie do 8% PKB (nie za rok czy trzy ale już w nowych założeniach budżetowych!) oraz fundusz badań i nowoczesnych technologii wynoszący 10mld. rocznie. To są realne propozycje, które sprawią, ze faktycznie Polakom będzie się żyć dużo lepiej i nie będzie nam groził spadek wartości pieniądza.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Scroll to Top
Przewiń do góry