Foto 3

PiS forsuje model węgierski.

Nie dla ustawy, która dobije niezależne media!

Zjednoczona Prawica ogłosiła plan budowy nowego Państwa pod nazwą „Nowy polski ład”. Aż dziw bierze, że nie ma w nazwie słowa „narodowy” ale najwyraźniej nawet PiS uznał, że zdewaluowano to określenie w sposób niespotykany! Już raz pokazywano nam obrazki w Power paint, na których mieliśmy np. miliony mieszkań i tyleż samo polskich samochodów elektrycznych. Po samochodach nie ma śladu a z mieszkań pozostały pokoje do wypłakania się dla kobiet, którym nakazuje się rodzenie niezdolnych do przeżycia dzieci. Jednak nie o tym chcemy pisać. Niemal niezauważalnie w przestrzeni publicznej przechodzi plan dobicia niezależnych mediów! Po tym jak Obajtek za pieniądze Orlenu wykupił ponad 200 tytułów regionalnych mediów, z których już nie dowiemy się o przekrętach PiSu i całej Zjednoczonej Prawicy czynionych na każdym szczeblu zarządzania, zaplanowano ustawę o podatku reklamowym dla mediów! Dla niepoznaki ustawie nadano tytuł – „o dodatkowych przychodach Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz utworzeniu Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów” a tak naprawdę ma ona dobić media niezależne! Już dziś tzw. reklamami państwowymi próbuje się regulować rynek, . Spółki skarbu państwa i firmy od nich zależne mają obowiązek reklamowania się tylko w mediach sprzyjających obecnej władzy. Partyjne gazety, portale i telewizje mogą liczyć na dodatkowe pieniądze z naszych podatków. Takie wsparcie dostają np. Sakiewicz, bracia Karnowscy czy dyrektor Rydzyk! Wszyscy wiemy, że reżimowa telewizja otrzymuje dodatkowo 2 miliardy rocznie na tworzenie paszkwili, kłamstw i tworzenie fikcyjnego świata płodności i wielkości PiS! Ustawa uderzy nie tylko w wolne media ale także np. w kina. A kto zapłaci za tę pro pisowską zmianę?? Tak zapłacimy MY! Polacy! Zapłacimy za ten „nowy polski ład”, który wprowadzi wreszcie w Warszawie Budapeszt! Bo należy dodać, że właśnie wprowadzenie takich przepisów, spowodowało, upadek wolnych mediów na Węgrzech!
Jesteśmy bardzo zdziwieni, że w mediach i w opozycji panuje względny spokój w tym temacie! O ile opozycja może nie mieć nic do zaproponowania w zamian, o tyle dziennikarze powinni bić na alarm. Oby nie obudzili się za późno!
Stanowczo sprzeciwiamy się rozwiązaniom proponowanym, przez władzę totalną! To my bijemy na alarm! Za chwilę będzie za późno, nie tylko na uratowanie wolnych mediów ale i wolnych wyborów!
Dofinansowanie zawartych w tytule ustawy resortów, zaproponowaliśmy już w naszym programie. Proponujemy np.;

1) Zwiększenie funduszy przeznaczonych na opieką zdrowotną o ponad 15% stanu obecnego w oparciu o przeksięgowane dochody z akcyzy i zmian programów leczenia i wydatkowanie ich pod nadzorem KNF.
2) Pozyskanie dodatkowych funduszy, poprzez rozwój małych i średnich firm i likwidację obciążeń budżetowych, takich jak fundusz kościelny.
3) Opodatkować wielkie platformy internetowe takie jak m.in. Google, Apple, Facebook, Amazon i Netflix, a środki pozyskane z podatku przeznaczyć na dofinansowanie kultury.
4) Stworzyć listę podmiotów kultury ważnych dla narodu, które byłyby wspierane w pierwszej kolejności wraz z samorządowymi instytucjami artystycznymi.
5) Środki pomocowe przyznawać w oparciu o przejrzyste zasady i procedury, a do wyboru konkretnych podmiotów i projektów zaangażować wszystkie liczące się organizacje zrzeszające twórców.
6) Stworzyć mecenat promujący kulturę w mediach, transmisje sztuk teatralnych, koncertów symfonicznych itp.
7) Promować nieodpłatnie w mediach publicznych polskich twórców kultury.
8) Pilnie zakończyć prace nad ustawą o statusie zawodowym artysty i stworzyć fundusz wspierania twórców.
To tylko niektóre propozycje jakie można wykorzystać dla faktycznego wsparcia! A nie wykorzystywać fikcyjne wsparcia do zabicia wolnych mediów lub uzależnienia ich od władzy totalnej!

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Scroll to Top
Przewiń do góry