Nie lubię ignorancji, hipokryzji i głupoty

Piotr Chmielowski

Piotr Chmielowski urodził się w Chorzowie. Jest inżynierem z wykształcenia, absolwentem Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Od ponad 30 lat jest związany z branżą medyczną w Polsce i na świecie. Przez ten czas doświadczył wszystkich przemian ustrojowych polskiej gospodarki – jej patologii, odrodzenia, cywilizowania, oraz okresów przed Unią Europejską i w Unii. To trzy dekady ciągłego uczenia się życia i biznesowego funkcjonowania w bardzo dynamicznym, międzynarodowym otoczeniu.

Piotr Chmielowski żywo interesuje się polityką. Podczas rozwoju Ruchu Palikota postanowił spróbować swoich sił w „wielkiej polityce”. O kulisach, przebiegu i finale tego „politycznego romansu” – jak sam określa ten etap życia – z Januszem Palikotem napisał książkę: „Byłem posłem Palikota”.

Dziś podkreśla, że czas spędzony w Sejmie VII kadencji nie był stracony. Od początku zakładał, że jego sejmowa przygoda może się skończyć po pierwszej kadencji. Pracował dużo i w wielu grupach, wykorzystując umiejętności, doświadczenie i znajomość języków. Posługuje się swobodnie czterema obcymi językami – angielskim, niemieckim, czeskim i rosyjskim.

Jako jeden z nielicznych posłów VII kadencji ukończył studia w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. Zdobyta tam wiedza dodatkowo poszerzyła jego horyzonty i sposób postrzegania świata. Został też przeszkolony w zakresie Protokołu dyplomatycznego – dziś jest członkiem rezerwy dyplomatycznej RP.

Dlaczego Nowa Demokracja TAK?

Dlaczego popieram Marka Materka? Bo efektami swojej ciężkiej pracy udowodnił, że mimo młodego wieku jest dobry”Dlaczego popieram Marka Materka? Bo efektami swojej ciężkiej pracy udowodnił, że mimo młodego wieku jest dobrym i skutecznym politykiem oraz urzędnikiem. To inteligentny, empatyczny człowiek z wizją, mający szerokie horyzonty, otwarty na demokrację i nowoczesność. Jest politykiem, który ma szansę sprostać ciężkim i trudnym wyzwaniom XXI wieku.

Dlaczego dołączyłem do Ruchu? Ponieważ nawet najlepszy program polityczny świata potrzebuje siły ludzkiej pracy i czasu do zaistnienia w obywatelskiej świadomości. Rok 2023 jest rokiem wyborów – według wielu obywateli – najważniejszych wyborów od 1990 roku.

Zawsze wysoko ceniłem sobie racjonalną inteligencję, obywatelskie zaangażowanie i zrozumienie procesów kształtujących polską rację bytu. Pan Marek Materek, Prezydent Starachowic, posiada wszystkie te cechy. Dlatego z przyjemnością przystąpiłem do rozmów o przyszłości Polski z liderem Ruchu Marka Materka.

Jest zrozumienie, wola wspólnego działania i analogia programowa. To solidny fundament do budowy NOWEJ DEMOKRATYCZNEJ PRZYSZŁOŚCI! Z pełną determinacją przystępuję do wspólnej pracy dla dobra Polski”