61238140d610e o medium

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Kochani,

Dziś jest Wasze międzynarodowe święto i chcę Wam złożyć życzenia. To niestety będą słodko – gorzkie życzenia.

Słodkie, bo wiele organizacji państwowych i publicznych, ale też prywatnych fundacji i osób składa Wam dziś życzenia, dopisuje wierszyki, cytaty i chwali się hasłem:„każdy inny, wszyscy równi”.

Gorzkie, bo media i multimedia w większości nie odnotowały Waszego święta, nie wspomniały o nim, nie przypomniały o Waszej podmiotowości. Zaginęliście w odmęcie afer, politycznych brudów i plotkarskich wynurzeń „celebrytów”. Tym żyje internet.

Gorzkie będą również dlatego, że jutro wrócicie do Waszej szarej, często ponurej rzeczywistości. Słodycz życzeń wywietrzeje, a pamięć o Was się ulotni. Zostanie twarda codzienna walka, Wasza i Waszych opiekunów. Często bez żadnego wsparcia i zrozumienia.

Dlatego życzę Wam wytrwałości, sił i cierpliwości. Nie nadziei, ale cierpliwości.

 

Przyszłość może być dla Was lepsza, a wiele z Waszych życzeń i marzeń uda się zrealizować. Nie tych górnolotnych, wielkich i rzadkich. Ale tych malutkich, które pomogą Wam w użeraniu się z codziennością, dzięki którym będziecie mogli normalnie i godnie żyć. Wtedy dopiero zaczniemy myśleć o Waszych dużych marzeniach.

Wiemy jak to zrobić. Mamy na to pomysł. Potrzebujemy dostać szansę.

I najbardziej życzę Wam tej szansy.

 

Piotr Chmielowski

Przewodniczący Nowej Demokracji TAK

 

 

foto: Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Scroll to Top
Przewiń do góry