Foto

Likwidacja OFE czyli kradzież w biały dzień, w białych rękawiczkach.

Być może OFE nie spełniały obietnic jakie dawano nam podczas ich wprowadzania. Być może mogło być inaczej jeśli Polaków stać by było na opłacanie składek w obu filarach. Natomiast pewnym jest to, że straciły sens kiedy Platforma Obywatelska rozpoczęła ich demontaż. Teraz władza totalna finalizuje wspólne dzieło POPiS- u, likwidując zupełnie OFE i sięgając po pieniądze, które miały być gwarantem naszych emerytur. Kto z Was pamięta jakie emerytury obiecano nam kiedy podpisywaliśmy umowy w ramach drugiego filaru? A już złote góry mieli mieć ci z nas, którzy podjęli decyzję wpłat do tzw. III filaru. Dziś już wiemy, że ten projekt był zwykłym oszustwem. Tak naprawdę chodziło tylko o zmniejszenie obciążeń ZUS-u, który był bliski bankructwa. Kasa systemu solidarnościowego emerytur, zaczynała świecić pustkami. Dalsze wypłacanie przez kolejne lata świadczeń emerytalnych „na starych zasadach”, pewnie przyspieszyłaby jego upadek. Prawdziwym celem wprowadzenia OFE było obniżenie przyszłych świadczeń emerytalnych. Właściwie wszyscy urodzeni po 1970 roku nie mieli wyjścia. Zostali z automatu wciągnięci w OFE. Zakładając, że wszystkie płacone składki (zarówno w II jak i w III filarze) wpłacane by były na bieżąco, to każdy z nas miałby szansę na emeryturę w wysokości +/- 70% ostatniego wynagrodzenia. Oczywiście to już historia. OFE wprowadzała rządząca wtedy AWS (Akcja Wyborcza Solidarność – przyp.). Kiedy AWS rozleciała się z hukiem, na scenie politycznej pojawiły się dwa duże ugrupowania wywodzące się w linii prostej
z członków AWS – Platforma Obywatelska oraz Prawo
i Sprawiedliwość. Siedem lat temu połowę tych składek ukradła nam PO. Dziś grabieży dokonuje PiS! W chwili obecnej, każda osoba urodzona po 1970r. będzie mogła liczyć na emeryturę w wysokości…. 30% swojego ostatniego wynagrodzenia!
Władza totalna kolejny raz próbuje nas omamić zapewnieniem, że jeśli nie zdecydujemy żeby nasze pieniądze trafiły do worka bez dna ZUS-u, to możemy je przekazać na indywidualne konta emerytalne. Oczywiście nie za darmo! Władza totalna – za ten przelew – uszczupli nasze fundusze o 15%! Czyli łącznie na działaniach byłych kolegów z AWS zostaniemy oskubani z 65% naszego wkładu w przyszłą emeryturę!
Obecnie blisko 15 000 000 Polek i Polaków zostanie okradzionych przez PiS i jego przystawki. Zabór tak zwanej „opłaty przekształceniowej”, to nic innego jak ‘LICHWIARSKA PROWIZJA OD KRADZIEŻY”. Rząd PiS pod pretekstem dobra przyszłych emerytów, przenosi nasze pieniądze tylko po to, by zagwarantować sobie 15 % rzekomej opłaty! To zwyczajne złodziejstwo w białych rękawiczkach!
Likwidując OFE, totalna władza stawia pod ścianą obywateli, praktycznie nie dając wyboru. Albo zdecydujemy być w PPK, płacąc haracz Morawieckiemu albo ewentualnie przeniosą nasze środki do ZUS, gdzie zostaną momentalnie rozdysponowane na trzynaste i czterynaste emerytury. I jedyne co po nich zostanie, to informacja, ze kiedyś wykonano taki przelew. Dokładnie jak za Platformy.
W swoich pierwotnych założeniach reforma emerytalna oparta na trzech filarach miała zagwarantować wakacje i jesień życia dla przyszłych seniorów. Wszyscy pamiętamy opowieści o ciepłych krajach i wypoczynku pod palmami. Jako seniorzy mieliśmy podróżować po Europie i po świecie, na wzór seniorów niemieckich czy włoskich. Skończyć się może na tym, że podróże przyszłych emerytów będą podróżami do sklepu spożywczego, po mleko (wcale nie kokosowe), bułkę i margarynę. Na więcej zwyczajnie nie będzie nas stać.
Rodzi się pytanie – jak fatalna musi być sytuacja finansowa kraju, że trzeba po raz kolejny okraść obywateli?
Nowa Demokracja TAK, stanowczo sprzeciwia się tym złodziejskim praktykom! Przeprowadzenie „reformy emerytalnej” zaproponowane przez rządzących – w dodatku bez wysłuchania zdania obywateli – jest zwykłym oszustwem! Dziś zamiast szukać pieniędzy w kieszeniach obecnych i przyszłych emerytów, nakładania nowych podatków, które – dla niepoznaki – nazywa się funduszami, opłatami, itp., należy faktycznie pomóc Polkom
i Polakom! Jako nowe ugrupowanie na scenie politycznej proponujemy w swoim programie m.in. obniżenie podatków, szczególnie w dobie pandemii ale także po jej zakończeniu. Wszystko po to aby polscy przedsiębiorcy mogli się podnieść
i odbudować swoje firmy. Ułatwimy start dla każdego chętnego na prowadzenie własnej działalności. Zadbamy o polską markę w kraju i poza granicami. Jednocześnie wprowadzimy kwotę wolną od podatku, ściśle powiązaną ze średnią krajową. Na początek zaproponujemy by kwota ta była równa dwukrotności średniego wynagrodzenia. Należy pracować nad nowym systemem emerytalnym ale nie poprzez okradanie obywateli i przekładanie pieniędzy z jednej kieszeni do drugiej. Postulujemy uwolnienie świadczeń emerytalnych od podatku! Obecni i przyszli emeryci całe swoje życie zawodowe płacili podatki. Z ich dochodów były pobierane składki na przyszłą emeryturę (choć wszyscy wiemy, że to obecnie aktywni zawodowo płacą emerytury swoich babć, dziadków, matek ojców. Sami zaś muszą liczyć na to, że ich emerytury wypracuje kolejne pokolenie)
Działania jakie proponuje Nowa Demokracja TAK, pozwolą na faktyczny wzrost dochodów Polaków.
Mówimy DOŚĆ okradaniu obywateli przez władzę!

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Scroll to Top
Przewiń do góry