Mapa mieszkan pomoc dla ukrainy – moje mapy google 2

Kiedy stan wyjątkowy w Polsce?

Już 20.01.2022 informowaliśmy, że rząd PiS-u nie robi nic w sprawie ewentualnej fali uchodźców wojennych z Ukrainy. Nie zrobiono też nic przez kolejny miesiąc, pomimo tego, że można było przypuszczać, że agresja putinowskiej Rosji na Ukrainę wcześniej czy później dojdzie do skutku. Rozumiemy, że możemy mieć  niemrawy wywiad wojskowy, do czego doprowadził „szkodnik” Macierewicz, ale ogólnodostępne informacje wskazywały, że wojna jest nieunikniona.

Niestety nie wysłuchano naszego apelu. Dziś dzięki samorządowcom, instytucjom pozarządowym oraz – a właściwie głównie! – zwykłym obywatelom, przyjmowanie uchodźców wojennych wygląda naprawdę dobrze. Polacy zorganizowali się w mediach społecznościowych i niosą wszelką pomoc na rzecz Ukraińców. Pomagamy nie tylko ludziom ale także zwierzętom.

Znów jako Naród pokazaliśmy, że jesteśmy wrażliwi, empatyczni i gotowi do niesienia bezinteresownej pomocy!

Co w tym czasie robi rząd? Rząd robi sobie zdjęcia ze zgrzewką konserw (szt. 6) bo być może zgrzewki wody by nie unieśli. Paradują w bluzach wojskowych, co najmniej jakby to oni walczyli na pierwszej linii frontu.

W sytuacji gdy wojna trwa za naszymi granicami, żądamy od polityków działań, nie latania po konferencjach, przebierania się za żołnierzy i przeszkadzania Polakom w pomocy Ukraińcom!

Weźcie się za robotę!

Naszą granicę przekroczyło już ponad 600 tysięcy uchodźców z obleganej Ukrainy, konieczne są przepisy, które ułatwią aklimatyzację i pobyt dla tych osób. Dostosowanie przepisów i rozwiązań prawnych.

Jednocześnie należy pamiętać, że Putin nie jest skupiony tylko na Ukrainie! Może chcieć zainstalować w krajach niosących pomoc „swoich ludzi” wykorzystując falę uchodźczą. Wcale nie muszą być to osławione już „zielone ludziki” ale właśnie coś na ten wzór. Osoby, które będą siać dezinformację, będą próbować doprowadzać do konfliktów a może i nakręcać złe emocje w stosunku do uciekających przed wojną Ukraińców. Do czego może to doprowadzić?

Wolimy już nawet nie snuć scenariuszy, bo jak dotychczas wszystkie o jakich pisaliśmy w mniejszym czy większym stopniu się sprawdziły. Naszym zdaniem konieczne jest wprowadzenie stanu wyjątkowego na granicy z Ukrainą! Tylko nie spieprzcie tego!!! Tu nie chodzi o uciekających przed wojną Ukraińców! Nie chodzi o zamknięcie terenów przygranicznych dla ludzi niosących pomoc czy dla mediów. Chodzi o zwiększone siły Policji, Straży Granicznej, Służb Specjalnych, które by były w stanie wyłapać podejrzane działania, aby nie doprowadzić do niepotrzebnych działań np. przemocowych.

Do działania PiS-ie, zdejmijcie już te mundurki i weźcie się za robotę!

 

foto. raport.csr.pl

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Scroll to Top
Przewiń do góry