20220621 203654 czacha

Jak szybko i skutecznie zakończyć wojnę?

Historia uczy, że najprostszą metodą zakończenia każdej wojny jest skłócenie społeczeństwa wroga. Nie będziemy tu wymieniać wszystkich historycznych przypadków, ale na potwierdzenie tej tezy przytoczmy chociażby upadek Rosji w 1920 roku, na skutek Rewolucji Październikowej – czyli skłócenia i podzielenia społeczeństwa.

Jak tego dokonać dzisiaj, w obecnej rzeczywistości geopolitycznej, na społeczeństwie rosyjskim, tak by szybko zakończyć działania wojenne w Ukrainie?

Poniżej przedstawiamy, według nas, najskuteczniejszą metodę.

Obecnie terytorium Federacji Rosyjskiej składa się z kilkudziesięciu podmiotów federalnych Rosji: republik, krajów, obwodów, okręgów, miast wydzielonych. Część z nich historycznie nigdy nie należała do Rosji i została zagarnięta militarnie wbrew prawom międzynarodowym. Główne są to: Karelia, Wyspy Kurylskie, Prusy Wschodnie (Obwód Kaliningradzki), Abchazja, Osetia, Krym i tereny chwilowo okupowane we wschodniej Ukrainie.

Społeczność międzynarodowa, na przykład na wniosek Polski, ogłasza proste i zgodne z prawem międzynarodowym, nowe procedury postępowania w stosunku do w/w terenów okupowanych i obywateli ich zamieszkujących:

 1. Jeżeli urodziłeś się na terenach okupowanych i posiadasz obywatelstwo Federacji Rosyjskiej, masz zakaz wjazdu na teren UE i innych państw demokratycznych, które przystąpiły i poparły ten program.
 2. Jeżeli jesteś obywatelem Federacji Rosyjskiej i prowadzisz działalność gospodarczą, pracujesz w sektorze państwowym lub posiadasz nieruchomości i inne środki majątkowe na terenach okupowanych, masz zakaz wjazdu na teren UE i innych państw demokratycznych, które przystąpiły i poparły ten program.
 3. Osoby, które odbywały służbę wojskową lub uczestniczyły w agresji militarnej na terenach okupowanych, mają zakaz wjazdu na teren UE i innych państw demokratycznych, które przystąpiły i poparły ten program.
 4. Powyższe przepisy będą obowiązywać do momentu opuszczenia przez okupantów terenów okupowanych i ich zwrotu do prawowitych właścicieli.
 5. Wszelkie aktywa, środki finansowe i majątkowe obywateli Federacji Rosyjskiej, znajdujące się na terenie UE lub innych państw demokratycznych, lub będące w obrocie w systemie prawno – finansowym opartym na prawie UE i innych państw demokratycznych, ulegają przepadnięciu na rzecz majątków narodowych państw w których się znajdują.

Przykłady:

 1. Osoba urodzona w okupowanych Prusach Wschodnich nie będzie mogła przejechać pociągiem przez Litwę lub Polskę, bo nie otrzyma wizy.
 2. Urodzony Moskwiczanin, który nabył nieruchomość na Krymie po 2014, do czasu wyzwolenia Krymu, nie będzie mógł uzyskać zgody/wizy na wjazd na tereny UE i innych państw uczestniczących w programie.
 3. Urodzony na terenie Abchazji obywatel nie będzie mógł wjechać nawet do Gruzji, jeżeli będzie posługiwał się rosyjskim paszportem.
 4. Osoba posługująca się paszportem dyplomatycznym Federacji Rosyjskiej, i spełniająca którykolwiek z wyżej wymienionych warunków „okupanta”, nie otrzyma akredytacji na wjazd na tereny UE i innych państw demokratycznych, które przystąpiły i poparły ten program.
 5. Marynarze, obywatele Federacji Rosyjskiej, wypełniający warunki „okupantów”, nie będą mogli przepływać przez cieśniny duńskie lub tureckie. Jednostki, na których będą tacy obywatele będą zawracane do portów do czasu usunięcia ich z pokładu.
 6. Samoloty i inne jednostki powietrzne, na pokładzie których będą się znajdować osoby wypełniające warunki „okupantów”, nie otrzymają zgody na przelot i lądowanie na terenie UE i innych państw demokratycznych, które przystąpiły i poparły ten program,bez względu na linię lotniczą obsługującą ten lot.
 7. Osoby – „okupanci” – które skłamią we wniosku wizowym lub zatają informacje na ten temat, automatycznie, bez dodatkowego wyroku sądowego, będą otrzymywali karę 15 lat obozu pracy na terenie Ukrainy, przy odbudowie zniszczonego państwa.

Po co to wszystko?

Trzeba w sposób brutalny i jednoznaczny uświadomić Rosjanom, że na Zachodzie mają przerąbane. Trzeba im uświadomić i pokazać, że wspieranie obecnego reżimu się po prostu nie opłaca, że nawet krótki pobyt w wojsku na terenach okupowanych zamyka pół świata na kłódkę. Że do czasu zwrotu terenów okupowanych prawowitym właścicielom żaden z nich nie pojedzie na wczasy do Grecji, na zakupy do Paryża lub na koncert do Nowego Jorku.

 

Trzeba ich porządnie skłócić, wewnątrz Rosji. Bo wtedy i tylko wtedy jest szansa na szybkie zakończenie wojny.

 

Foto: materiał własny.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Scroll to Top
Przewiń do góry