Traktuj ludzi tak jak sam chciałbyś być traktowany

Mirella Nowak

O mandat senatora ubiegać się będzie z okręgu nr 2, obejmującego obszary powiatów jaworskiego, kamiennogórskiego, karkonoskiego i złotoryjskiego oraz miasta na prawach powiatu: Jelenia Góra.

 

Mirella Nowak ukończyła Wydział Prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Po uzyskaniu tytułu adwokata, w 2014 roku założyła swoją własną kancelarię adwokacką w Wałbrzychu, którą z sukcesami prowadzi do dziś. Występuje głównie w sprawach cywilnych, rodzinnych, jak również jako obrońca w sprawach karnych.

 

Pełni także funkcję Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Okręgowej Rady Adwokackiej w Wałbrzychu.

 

Bardzo zaangażowana i oddana swojej pracy. Jak sama podkreśla: „Moja praca to moja pasja. Nie miałam nigdy w życiu wątpliwości kim chcę zostać i w jaki sposób realizować swoje marzenia. Jestem tą szczęśliwą osobą, która zawodowo spełnia swoje marzenia i realizuje siebie. Jestem dowodem na to, że można swoją pracę zawodową wykonywać z czystym oddaniem, będąc przy tym szczęśliwym człowiekiem”.

 

– Zdecydowałam się iść w ramach Nowej Demokracji TAK po realne i lepsze jutro, nie dokonując podziału wśród narodu na lepszych i gorszych. Jako adwokat chciałabym mieć rzeczywisty wpływ na system prawodawstwa i sądownictwa w naszym kraju. Obecny rząd dokonał destrukcji polskiego prawodawstwa. Gdy wczoraj słuchałam Pana Jarosława Kaczyńskiego i w jednej z wypowiedzi usłyszałam, że „on to załatwi”, to nie mam wątpliwości, że każda zmiana przepisów będzie tworzona pod „ich” prawo, nie nasze. Ja nie załatwiam. Ja pracuje i wykonuje swój zawód z bardzo dużym zaangażowaniem, mając szacunek do każdego zawodu prawniczego i przede wszystkim swoich klientów. Dla mnie liczy się siła argumentów, a nie argumenty siły – podkreśla Mirella Nowak.