Prop foto strona

Czy to próba eliminacji? Brudne zagrywki Platformy Obywatelskiej.

Nowa Demokracja – TAK!

Partia polityczna, która jest zarejestrowana w rejestrze partii politycznych od sierpnia 2020. Od ponad roku budujemy struktury, rozmawiamy z wieloma organizacjami, również z przedstawicielami samorządów. Robimy to spokojnie, rozważnie, bez zbytniego rozgłosu przygotowując się do kolejnych wyborów parlamentarnych. Pracujemy nad jednolitym programem, chcemy pokazać, że w Polsce może być inaczej, że dość mamy partyjnych układanek trwających od 30 lat. Udowodnić, że interes partii wcale nie musi być ważniejszy od interesu obywateli.

W ostatnich tygodniach rozmawialiśmy m.in. z kilkoma politykami różnego szczebla z tzw. „nazwiskami”, którzy wyrazili zainteresowanie naszym projektem. Przyznajemy, że mniej więcej od przełomu września i października 2021r. tych rozmów było bardzo dużo i przyznajemy, że byliśmy nawet trochę zaskoczeni takim nagłym wzrostem zainteresowania. Jednocześnie mieliśmy pewną satysfakcję, że tak rozwija się projekt, który stworzyliśmy bez żadnego wsparcia finansowego czy medialnego.

Dziś zaczynamy się zastanawiać, czy niektóre z tych spotkań nie miały na celu tylko sprawdzenie naszych możliwości i rozeznanie sił „od środka”. Szczególnie po wczorajszej informacji o powstaniu Ruchu Samorządowego TAK! Czy nazwa jest przypadkowa? A może ma coś sugerować lub wprowadzić pewne zamieszanie?

Ruch tworzą „niezależni samorządowcy”. Niezależni od kogo? Prezydenci Karnowski, Dulkiewicz, Zdanowska, Chęciński czy Trzaskowski – te nazwiska raczej jasno pokazują związek z Platformą Obywatelską. Jednak próbuje się ponownie oszukać społeczeństwo, że jest inaczej.

To, że powstała taka inicjatywa oceniamy jako ruch pozytywny, jednak wciskanie kitów o niezależności jest już zupełnym nieporozumieniem. Pokazuje to również jak próbuje się wyzbyć nowych bytów politycznych mogących choć częściowo zagrozić „starym” partiom. Czy przyjęcie takiej nazwy dla nowego ruchu jest też chęcią wprowadzenia w błąd wyborców i utrudnianiem rozwoju ugrupowań nowych, rozwijających się i ambitnych jak projekt Nowej Demokracji – TAK!?

Nie popadając w samo zachwyt, uważamy że tak! Równie dobrze nowy ruch mógł się nazwać Polska i Samorząd! Czemu tego nie zrobili? Przecież mieliby modny i popularny skrót PiS! Tylko po co zagrażać wrogowi na własnej krwi wychowanemu i pozwalającemu na tworzenie kolejnych podziałów?

Nowa Demokracja – TAK! Pomimo mniejszego wsparcia finansowego i medialnego nadal będzie robić swoje. Staniemy w wyborcze szranki bez stosowania brudnych zagrywek.

 

foto: materiał własny/PAP

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Scroll to Top
Przewiń do góry