Apel tvn (2)

List otwarty do mediów – o niezależności i obywatelskiej misji

Mikołów, 20.12.2021

Szanowna Redakcjo, Szanowni Państwo,

Chciałem przypomnieć, że od początku czerwca w areszcie tymczasowym jest przetrzymywany niewinny obywatel RP, nasz kolega i przyjaciel Janusz Niedźwiecki. Jest to typowy przykład  tzw. „aresztu wydobywczego”, ponieważ ani śledczy ani prokuratura nie są w stanie postawić mu jakichkolwiek logicznych zarzutów. Na mocy decyzji sądu, na wniosek prokuratury, przedłuża mu się areszt, co czyni go klasycznym więźniem politycznym władzy totalnej PiS-u i jego akolitów.

Przypominam również, że wszystkie media – i reżimowe i „wolne” – niedawno protestowały przeciwko uwięzieniu opozycjonistów białoruskich. Są to oczywiście sprawy ważne, które nie budzą naszej wątpliwości. Jednak z żalem przyjmujemy zmowę milczenia w sprawie Janusza Niedźwieckiego, o której Państwa wielokrotnie informowaliśmy.

Wczoraj, tak jak wszyscy świadomi i uczciwi obywatele naszego kraju, protestowaliśmy w różnych miastach przeciwko „lexTVN”. Chcemy mieć wybór i chcemy korzystać z rzetelnych i prawdziwych informacji w języku polskim. Jako obywatele demokratycznego państwa zwyczajnie mamy do tego prawo. Jednak zadaniem niezależnych mediów jest nie tylko informowanie obywateli, ale również ich wspieranie w momentach, kiedy władza podejmuje wobec nich działania niezgodne z prawem. Tak jak solidaryzujecie się Państwo z więzionymi i krzywdzonymi na Białorusi, tak warto by było przyjrzeć się temu, co w stosunku do obywateli Polski wyprawia władza totalna.

Żadna redakcja, pomimo wielokrotnych prób kontaktu, nie tylko nie przekazała jakichkolwiek informacji o naszym więźniu politycznym, ale większość po prostu zignorowała nasze prośby i głos prześladowanych obywateli.

Kuriozalne w Waszej ignorancji i indolencji jest to, że to media zwane rządowymi – reżimowe – informują o sytuacji w jakiej znalazł się nasz kolega. I pomimo braku interesu, stanęły w jego obronie.

Deklarujemy, że zawsze staniemy po stronie niezależnych mediów, ponieważ próby uciszenia Was przez sprawujących władzę – obecnie Prawo i Sprawiedliwość – nie leży w interesie publicznym obywateli Polski.

Jednocześnie oczekujemy od Was profesjonalizmu, rzetelności  i niezależności  w przekazie informacje na temat tego, co się dzieje w Polsce i na świecie.

Z wyrazami szacunku,

Piotr Chmielowski
Przewodniczący partii
Nowa Demokracja – TAK

 

foto: materiał własny

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Scroll to Top
Przewiń do góry