Angela

Dziękujemy Pani Kanclerz

Szanowni Państwo,

Kończy się pewna era w najnowszej historii Polski w kontekście naszych relacji z Republiką Federalną Niemiec, naszym największym i najważniejszym partnerem gospodarczym i sąsiadem.

Po 16 latach pełnienia urzędu Kanclerza, swoją misję kończy Angela Merkel.

TUTAJ znajdą Państwo list otwarty do Pani Kanclerz, jaki wystosowaliśmy w imieniu tych Polaków, którzy doceniają wagę i znaczenie tych relacji.

Zdajemy sobie sprawę, że to tylko drobny gest. Jednak takie małe, drobne gesty są często lepiej zapamiętane i mają większy wpływ na odbiorcę, niż te duże, pompatyczne. A już na pewno lepiej działają niż brak jakiegokolwiek gestu.

Jeżeli uważają Państwo podobnie jak my, że taki gest jest potrzebny i ważny, to zachęcamy do poparcia tej inicjatywy i dzielenia się nią wśród partnerów handlowych i w gronie prywatnych znajomych.

W dniu 30.11.2021 roku, na zamkniętym spotkaniu z Ministrem Pełnomocnym Martinem Kremerem, zastępcą Jego Ekscelencji Ambasadora Republiki Federalnej Niemiec, przekazałem ten list na Jego ręce.

Tym samym potwierdziliśmy, jako Nowa Demokracja TAK i poważna siła polityczna w Polsce, nasze przyjacielskie i sojusznicze aspiracje wobec naszego zachodniego sąsiada i partnera. I wyprzedziliśmy zabiegi Jarosława Kaczyńskiego, który ponownie zaczął uprawiać swoją godną pogardy propagandę o rzekomej budowie czwartej Rzeszy.

Jako partia i ludzie ją tworzący, jesteśmy za pokojową współpracą ze wszystkimi naszymi sąsiadami i partnerami. A opluwanie się, obrażanie i snucie kłamliwych bajeczek nie sprzyja takiej postawie.

Nowa Demokracja TAK stoi na gruncie pozytywnych bilateralnych relacji ze wszystkimi partnerami, opartych na konstruktywnej dyplomacji i zaufaniu.

Z poważaniem,

Piotr Chmielowski

Przewodniczący Nowej Demokracji TAK

 

foto: REUTERS

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Scroll to Top
Przewiń do góry